Konferencja prasowa z okazji 61. urodzin cesarza Japonii

Autorstwa The White House from Washington, DC - President Trump Attends a State Banquet at the Imperial Palace, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79270339 COVID-19

Cesarz Naruhito 23 lutego obchodził swoje 61. urodziny. W tym dniu Jego Cesarska Mość wyraził swoją wdzięczność, którą żywi wobec wszystkich walczących z pandemią. Powiedział: „Przez ostatni rok musieliśmy się zmagać z koronawirusem. Wiem, że wielu straciło swoich najbliższych, w tym moja rodzina i przyjaciele. Chciałbym złożyć najgłębsze kondolencje wszystkim, którzy doznali tej straty. Z powodu zachowywania dystansu społecznego i izolacji, coraz więcej ludzi umiera w samotności. Ten fakt jest niezwykle bolesny, i bardzo chciałbym temu zaradzić. Jestem wdzięczny środowisku medycznemu oraz wszystkim, którzy w tych trudnych czasach wspierają potrzebujących. Z nadzieją patrzę w przyszłość i wierzę, że wspólnie przetrwamy trudne czasy, by oglądać lepsze jutro.” 

Cesarz Japonii pochlebnie wypowiedział się na temat możliwości interakcji online z innymi ludźmi, gdy bezpośrednia interakcja jest utrudniona.

Jego Cesarska Mość wspomniał także o niedawnym trzęsieniu ziemi o magnitudzie 7.1, które nawiedziło Japonię. Wkrótce, dokładnie 11 marca, minie 10 lat od wielkiego trzęsienia ziemi we wschodniej Japonii, którego skutkiem było tsunami i katastrofa w elektrowni jądrowej w Fukushimie. „To wydarzenie uświadomiło mi, że trzeba o tym myśleć jak o czymś, co stale się wydarza, a nie o czymś, co wydarzyło się w przeszłości. Wraz z cesarzową Masako pragniemy zatrzymać się nad tym smutnym zdarzeniem i chcemy ponownie odwiedzić obszar, który dotknęła katastrofa.”

W tym roku z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa, w Pałacu Cesarskim w Tokio nie odbywają się żadne publiczne bankiety ani wycieczki. Amerykański Sekretarz stanu Antony Blinken wydał oświadczenie z życzeniami urodzinowymi dla cesarza. „Z głębi naszych serc gratulujemy Jego Cesarskiej Mości 61. urodzin. Chciałbym serdecznie pogratulować w imieniu rządu i obywateli Stanów Zjednoczonych. Wraz z prezydentem Joe Bidenem tęsknimy za możliwością wizyty w Japonii i dalszym pogłębianiem naszego cennego partnerstwa. Sojusz japońsko-amerykański jest kamieniem węgielnym pokoju i dobrobytu w wolnym i otwartym Indo-Pacyfiku” – powiedział Blinken w oświadczeniu.

Nowa online-rzeczywistość” rodziny cesarskiej 

Rozprzestrzenianie się koronawirusa miało i ma bez wątpienia ogromny wpływ na życie ludzi, a także na działalność rodziny cesarskiej. Wiele obowiązków, z którymi wiąże się wyjście z domu i niemożność zachowania dystansu społecznego zostało odwołanych lub przełożonych.  

Wszystkie uroczystości związane z koronacją Jego Cesarskiej Mości zakończyły się w minionym roku i od tamtego czasu miała ruszyć pełną parą działalność pary cesarskiej. Jednak plany pokrzyżowała sytuacja pandemiczna i postanowiono odwołać gratulacyjną wizytę w Pałacu Cesarskim z okazji 60. urodzin cesarza, tak samo jak w tym roku odwołano wizytę z okazji 61. urodzin. To wielkie wydarzenie nie zostało przedtem odwołane w Japonii. W bieżącym roku cesarz z tej okazji skierował słowa do ludu za pomocą filmiku. 

Aiko, córka pary cesarskiej, w grudniu bieżącego roku będzie obchodzić swoje 20. urodziny. W związku z tym stanie się dorosłym członkiem rodziny cesarskiej. Księżniczka jest obecnie studentką pierwszego roku na Uniwersytecie Gakushūin. Zajęcia odbywają się zdalnie, jak na każdej innej uczelni. Gakushūin jest zespołem prywatnych szkół dla rodziny cesarskiej i innych wpływowych rodzin japońskich.  

Możliwości technologiczne w tych trudnych czasach są niezwykle przydatne. Dzięki temu rodzina cesarska może sprawować swoje obowiązki i uczyć się żyć w nowych realiach. W obliczu sytuacji na świecie, możliwość przekazywania słów do narodu za pośrednictwem Internetu jest czymś, za co para cesarska jest wdzięczna. 

エラー|NHK NEWS WEB
https://news.yahoo.co.jp/articles/5fd98b55a5526e972319f007ef8c02af1bb3dc52?page=3

Zdjęcie:

Autorstwa The White House from Washington, DC – President Trump Attends a State Banquet at the Imperial Palace, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79270339

[su_heading]Powiązane artykuły[/su_heading]

タイトルとURLをコピーしました