Reorganizacja rozwijających się banków regionalnych – Bank Fukuho nową filią Banku Fukui

  • LINEで送る

W styczniu Bank Fukui ogłosił, że dąży do aliansu kapitałowego z Bankiem Fukuho, który ma stać się jego nową filią. Oba banki mają swoją siedzibę w prefekturze Fukui. Lokalna gospodarka została mocno nadwyrężona przez kryzys spowodowany koronawirusem. Jak w takiej sytuacji odnajdują się oba banki i dlaczego ich kierownictwo podjęło taką decyzję, opowiedzieli w rozmowie z NHK.

Podczas konferencji prasowej prezes Banku Fukui, Masahiro Hayashi, powiedział:

Naszym celem jest dalszy wkład w zrównoważony rozwój lokalnej gospodarki. Pragniemy świadczyć usługi jakości wyższej niż kiedykolwiek.

Prezes Banku Fukuho, Takeo Watanabe, oświadczył, że 

Mamy na celu umocnienie naszych relacji z Bankiem Fukui. Chcemy mieć wkład w rozwój profesjonalnej obsługi klienta i przyczynić się do rozwoju gospodarczego regionu.

Bank Fukui ma swoją siedzibę w centrum miasta Fukui. Z ponad 120-letnią historią, posiada najwyższe saldo pożyczek w prefekturze. Centrala, która została ukończona w grudniu 2020 roku po zainwestowaniu 10 miliardów jenów, ma pozycję wiodącego banku w regionie. Jednakże sytuacja Banku Fukui nie jest aż tak idealna. Dzieje się tak, ponieważ jest narażony na „ofensywę banków regionalnych spoza prefektury”, a także pogorszenie lokalnej gospodarki z powodu długo utrzymujących się niskich stóp procentowych i rozprzestrzeniania się COVID-19. 

W regionie Hokuriku prefektura Fukui rozwija infrastrukturę transportową, mianowicie chcą otworzyć całą autostradę Chūbu Jūkan i przedłużyć linię Hokuriku Shinkansen aż do Tsurugi. Jeśli dojazd do regionu Kantō poprawi się, spodziewać się można wzrostu zapotrzebowania na fundusze w dziedzinach takich jak inwestycje kapitałowe i turystyka, więc czołowe banki regionalne spoza prefektury stają się realną konkurencją. Jednym z nich jest Bank Hokuriku, którego siedziba znajduje się w Toyamie, ale jego korzenie sięgają dwóch niegdyś istniejących prywatnych banków w prefekturze Fukui.

Bank Fukui i Bank Fukuho miały wspólne poczucie kryzysu. Od marca ubiegłego roku promują kompleksowy sojusz biznesowy pod nazwą „Projekt F”. Poprzez połączenie nakładających się oddziałów, współdzielenie sklepów, integrację bankomatów i standaryzację systemów, celem była poprawa wydajności o 4 miliardy jenów w ciągu pięciu lat i osiągnięto już ponad 1,2 miliarda jenów w ciągu ostatnich sześciu lat miesięcy.

https://www3.nhk.or.jp/news/html/20210208/k10012851141000.html?utm_int=news_contents_tokushu_002

[su_heading]Powiązane artykuły[/su_heading]

  • LINEで送る

Subskrypcja

Tutaj możesz zapisać się na listę odbiorców naszego newslettera ASAGAO News.
Dostarczamy najświeższe wiadomości z Polski i Japonii. Aby się zapisać, kliknij w przycisk.


Subskrypcja