Edukacja STEAM – nowoczesne ścieżki nauczania

Biznes

Rosyjski start-up JSC Robbo związany z edukacją STEAM (science, technology, engineering, art, maths) będzie działał w prefekturze Fukuoka

Robbo to założona w 2000 roku firma oferująca zestawy do budowy robotów i specjalne materiały edukacyjne dla dzieci w wieku 5-15 lat. Chociaż firma posiada swą główną siedzibę w Rosji, opracowuje własne programy w języku angielskim, stosując fińską metodę edukacyjną, która kładzie nacisk na pięć kluczowych umiejętności: kreatywność, logikę, ekspresję, krytyczne myślenie i komunikację. Firma otrzymała grant z Unii Europejskiej. Ich materiały dydaktyczne są wprowadzane do ponad 60 szkół w samej Finlandii i sprzedawane w ponad 20 krajach w Europie i Stanach Zjednoczonych. Produkty zrobotyzowane są często chronione patentami, co utrudnia użytkownikom ich modyfikację. Co wyróżnia materiały dydaktyczne Robbo, to open source, które umożliwia użytkownikom swobodną modyfikację i stosowanie kodu źródłowego. 

Ponadto produkt jest przeznaczony dla szerokiego grona uczniów i posiada aż 12 poziomów, które można pokonywać w zależności od biegłości i wprawy dzieci. W ten sposób materiały Robbo mogą dłużej pozostać w sferze zainteresowania i zaangażowania dzieci niż produkty innych firm. 

ROBBO Japan zostało założone w Fukuoce w listopadzie 2019 roku w celu sprzedaży zestawów do budowy robotów oraz prowadzenia zajęcia z programowania, modelowania 3D i projektowania obwodów elektronicznych. Są to bardzo pożądane umiejętności w Japonii.

ROBBO Japan posiada na rynku japońskim dwa produkty: ROBBO Class dla instytucji edukacyjnych oraz ROBBO Club. Spółka planuje ubiegać się o program dotacyjny EdTech prowadzony przez Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu wraz z placówkami edukacyjnymi zainteresowanymi wykorzystaniem jej materiałów dydaktycznych. Po utworzeniu japońskiego oddziału, JETRO Invest Japan Business Support Center (IBSC) wsparło działania w zakresie PR.

<https://www.jetro.go.jp/invest/newsroom/2020/3c1b718f5fbbf886.html>

[su_heading]Powiązane artykuły[/su_heading]

タイトルとURLをコピーしました