Japonia i Chiny obmyślają wznowienie wzajemnych podróży służbowych

Biznes

Są dla siebie niezwykle ważnymi sąsiadami

We wtorek źródła japońskiego rządu poinformowały, że Japonia i Chiny prawdopodobnie zgodzą się już w tym miesiącu na wznowienie podróży biznesowych, zarówno krótko-, jak i długoterminowych. Oba kraje chcą ożywić swoje gospodarki dotknięte pandemią koronawirusa, drugą i trzecią co do wielkości na świecie, poprzez ponowne uruchomienie dwukierunkowych podróży służbowych.

Według Japońskiej Narodowej Organizacji Turystycznej, około 9,59 miliona osób podróżujących z Chin odwiedziło Japonię w 2019 roku, w tym około 370 000 w celach biznesowych, co jest największą liczbą spośród wszystkich krajów i regionów.

Zgodnie z przewidywanym porozumieniem, podróżujący krótkoterminowo w interesach będą zwolnieni z obowiązku czternastodniowej izolacji po przyjeździe, pod warunkiem, że podejmą niezbędne środki zapobiegawcze przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa, takie jak okazanie swej trasy podróży i przedstawienie dowodu negatywnych wyników badań na koronawirusa. Emigranci i inni długoterminowi mieszkańcy nadal będą musieli przebywać na kwarantannie przez 14 dni.

Urzędnicy japońscy i chińscy stale prowadzą negocjacje w sprawie wzajemnego otwarcia granic już od lipca, biorąc pod uwagę stosunkowo niską liczbę zakażeń koronawirusem w ich krajach. Premier Yoshihide Suga i prezydent Chin Xi Jinping zgodzili się podczas pierwszej rozmowy telefonicznej we wrześniu co do potrzeby kontynuowania rozmów w nadziei na szybkie wznowienie podróży służbowych.

タイトルとURLをコピーしました