Dynamicznie zmieniający się rynek mieszkaniowy

pawel-czerwinski-OZqyLo7LQS0-unsplash.jpg Ekonomia
pawel-czerwinski-OZqyLo7LQS0-unsplash.jpg

Mieszkania w Tokio tracą na popularności

Rynek mieszkaniowy w Japonii obecnie ulega licznym zmianom. Zawsze cenione lokum w centrum miasta i blisko dworca przestaje być już tak atrakcyjne, a wszystkiemu winna jest praca zdalna, którą w dobie pandemii koronawirusa wykonuje znaczna część ludności. Wraz ze zmianą trybu pracy, zaczęła rosnąć sprzedaż mieszkań i domów na obrzeżach miast. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku nieruchomości używanych. W wyniku pandemii sposób myślenia ludzi o zamieszkaniu zmienił się.

Zaczęli koncentrować się na przestrzeni, otoczeniu i komforcie pracy z domu. Mieszkanie w centrum miasta jest zazwyczaj bardzo ciasne. Na przeciw nowym wyzwaniom wyszły firmy Mitsubishi Estate Residence czy Nippon Steel Kowa Real Estate, które zajmują się budową i przebudową lokali mieszkaniowych. Gdzie Mitsubishi Estate Residence wprowadza nowy, energooszczędny system klimatyzacji.

Cena lokum w centrum Tokio to zazwyczaj od 40 do 50 milionów jenów za mieszkanie z jedną lub dwiema sypialniami, kuchnią, łazienką i salonem. Jednak gdy oddalimy się od centrum o półtorej godziny jazdy samochodem, w cenie 40 milionów jenów można kupić nieruchomość znacznie większą, z trzema sypialniami. W połączeniu z dobrym zasięgiem internetowym tworzy to środowisko przystosowane do pracy zdalnej z domu.

タイトルとURLをコピーしました