Toyota uruchomiła w Polsce Dział Testów i Oceny Napędów Hybrydowych

Biznes

Nowy dział w wałbrzyskiej fabryce

W Wałbrzychu został uruchomiony Dział Testów i Oceny Napędów Hybrydowych. Dzięki temu możliwe będzie wykonywanie testów wytrzymałościowych i zmęczeniowych, a także hałasu i wibracji. Toyota zainwestowała 19 milionów złotych w to przedsięwzięcie. Odgrywa ono ważną rolę w rozwoju elektromobilnego przemysłu motoryzacyjnego i poszerza możliwości współpracy z polskimi i europejskimi dostawcami części do napędów hybrydowych.

Obecnie w polskich zakładach Toyoty rozwijana jest produkcja niskoemisyjnych elektrycznych napędów hybrydowych. Samochody hybrydowe, jak powszechnie wiadomo, korzystają z dwóch źródeł mocy – benzynowego i elektrycznego. Jak podaje Toyota News, w czasie hamowania energia kinetyczna samochodu hybrydowego jest odzyskiwana i zamieniana na energię elektryczną, dzięki czemu pojazd zużywa mniej paliwa. Jest to ważny krok ku elektromobilości.

Rozwiązanie takie jest bardziej ekologiczne i ekonomiczne od typowych rozwiązań dostępnych na rynku. Dzięki temu miasta będą mogły skuteczniej zwalczać problem ze smogiem. Jest to pierwszy poza Azją ośrodek produkcji napędów hybrydowych, co można uznać za wyróżnienie dla Polski. Ośrodek dostarcza elektryczne przekładnie hybrydowe e-CVT i współpracujące z nimi hybrydowe silniki benzynowe TNGA do niskoemisyjnych samochodów koncernu produkowanych w Europie, jak można wyczytać na stronie Toyoty. W zakładach Toyota Motor Manufacturing Poland do 2022 roku zatrudnienie wzrośnie do ponad 3000 osób.

タイトルとURLをコピーしました