Wygrać na loterii, czytając czasopismo

Wywiad

W Japonii popularność czasopisma oferującego losy na loterię znacznie wzrosła

W dobie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa, co się z tym wiąże – ograniczonych możliwości wychodzenia z domu, na popularności zyskało czasopismo oferujące loterie. Mają one za zadanie wypełnić czas, który Japończycy spędzają w domach.

Czasopismo Kenshō Navi jest jedynym w swoim rodzaju czasopismem w Japonii. Jak przekazuje Hiroko Hashimoto, kobieta należąca do działu edytorskiego, od końca lutego sprzedaż w porównaniu z rokiem poprzednim wzrosła o 120%.

Do tej pory zdecydowaną większość osób, biorących udział w loterii, stanowiły kobiety opiekujące się domem. Ostatnio jednak loterią zaczęli interesować się uczniowie, studenci, a także osoby starsze.. Nie jest to jednak dobra wiadomość dla osób, na barkach których spoczywa sortowanie i przydzielanie nagród.

Niewiele osób jest uprawnionych do pracy podczas sortowania zgłoszeń. Jedna taka osoba przegląda ponad 10 000 zgłoszeń dziennie. Dodatkowo, zadania nie ułatwia fakt, że nie można zmienić charakteru pracy na pracę zdalną. W Kenshō Navi można wygrać nie tylko pieniądze. Gra toczy się również o sprzęty kuchenne, zestawy smakoszy, zestawy napojów i karty podarunkowe.

Oprócz nagłego wzrostu popularności czasopisma Kenshō Navi, w podobnej sytuacji są inne artykuły mające na celu ułatwić oraz uprzyjemnić czas spędzany w domu, takie jak zestawy ogrodnicze, sprzęty kuchenne, dekoracje. Nie ustępują im również produkty sprawdzające się podczas krajowych wycieczek, na które wielu ludzi ma nadzieję pojechać podczas lata.

タイトルとURLをコピーしました